KONTAKTY

 Peter Belko - Kamenárstvo Aura
Hlavice 1022
023 22 Klokočov
tel: 0944694059
sublitecsk(a)gmail.com

 

 


Technológie
Výroba fotokryštálov

O technológii:

Jedná sa o výrobu kryštálov do ktorých je možné vložiť ľubovoľný obrázok. 
Tlačí sa na špecialny film obyčajnou atramentovou tlačiarňou. Film sa zalieva do UV lepidla medzi dve sklenené časti. Konzistencia lepidla umožňuje zamedziť vzniku bublín. Lepidlo sa vytvrdzuje v UV peci.
Doba prípravy do 10minút.

Obrázok je nenápadne umiestnený v sklenenom kryštále kde s využitím lomu svetla a skutočnosti že biela farba v obrázku je nahradená priesvitnou vznikajú veľmi atraktívne darčekové predmety a prezenty v kvalitnom prevedení. Sklenené predmety sú dodávané z kvalitného skla s vysokým obsahom olova (s veľkou objemovou hmotnosťou)


Priama tlač

Priamu potlač na textil je možné použiť na zložitejšie obrázky / fotky , ktoré vynikajú vysokými detailami    . 
Tlač Vás nijak neobmedzuje možete tlačit na biele farebné aj čierny textil už od 1 kusu. 
Výhodou priamej potlače je vo vysokej kvalite tlače . 
Digitála tlač je určena na 100% bavlnu .

Priama potlač sa použiva na potlač tričiek a mikín . 

Sublimácia

Sublimačná potlač je jedna mnohých spôsobov tlače, ktorá slúži k výrobe športových tričiek, ale i stolových vlajok, beachflagov, banerov, šálov alebo vlajok/zástav. Pri sublimačnej tlači sa atrament natlačí najskôr na sublimačný papier a potom sa pôsobením teploty 170-200°C zmení z pevnej formy na plynnú a umožní potlačiť textil plnofarebným a trvalým obrazom. Vplyvom vysokej teploty sa otvoria póry a potom môže plyn vstúpiť do potláčaného textilu. Keď sa teplota zníži, uzavrú sa póry a plyn opäť stuhne a stáva súčasťou textilu.

Sublimáciou sa dá potlačiť len taký textil, ktorý je zo 100% polyesteru alebo pozostáva aspoň z 80% polyesteru. Nie každý textil je vhodný pre sublimáciu. Na základe svojej štruktúry sa bavlnený textil nedá sublimáciou potlačiť. Charakterisitické pre sublimáciu sú vysoká odolnosť voči praniu a brilantná farebnosť. Výber farieb je neobmedzený, možná je i fototlač. Pri sublimácii sa nedá potlačiť biela farba.

K nevýhodám sublimácie patria: relatívne vysoká farebná odchýlka a niektoré farby nie je možné potlačiť na určitý textil, ako napr. modrá farba sa zmení pri sublimácii na žlté reflexné vesty na zelenú farbu. Priedušnosť polyesterových tričiek zostáva po sublimácii stále rovnaká. Sublimácia je vhodná predovšetkým pre biely a svetlý textil. Optimálna podkladová farba je biela. Sublimácia je realizovateľná od jedného kusu. Maximálny rozmer potlačených motívov pri sublimácii je formát A3. K tlači potrebujeme grafické podklady v nasledujúcich formátoch: JPEG, TIF, PNG, Ai, Eps alebo Cdr. 

MzBmZ